fbpx

Dzień Porażki

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE

do rozpoczęcia pozostało:

dni
godz.
min.
sek.

rozpoczęcie Dnia Porażki 2024
-
Przywitanie i rozpoczęcie wydarzenia

Mikrokorekty – makroefekty – rozmowa otwierająca
-
Jacek Santorski i goście

przerwa
-

Jak nie ukrywam przed dziećmi wyzwań, z którymi się mierzę.
-
Opowiem o tym, jak zabrałem w 2019 roku dzieci na żeglarskie mistrzostwa świata na Sardynię i jak rozmawiałem z nimi o wyzwaniach, które pojawiały się w trakcie zawodów.
Mateusz Kusznierewicz

przerwa
-

Uważaj, co do siebie mówisz, bo słucha Cię ktoś bardzo ważny!
-
Mówienie do siebie w czuły i życzliwy sposób nie przychodzi nam naturalnie. Szczególnie, gdy upadamy i doznajemy “porażki”. Często nie wiem, że bycie dla siebie surowym sędzią fatalnie wpływa na Twoją złą kondycję psychofizyczną. A wiesz, że nasze życie mogłoby wyglądać inaczej, gdybyśmy nauczyli się zapanować nad złośliwymi komunikatami, które kierujemy w swoją stronę? Tego Krytyka Wewnętrznego, który odzywa się w naszej głowie w trudnych momentach – porównuje, złośliwie ocenia, zwiększa cierpienie, można wyciszyć"? O tym jak to zrobić i traktować siebie łagodnie, dowiesz się podczas mojego wystąpienia.
Marta Młyńska

przerwa
-

Boję się i robię, czyli jak ogarnąć lęk przed porażką?
-
Lęk zbyt często nami zarządza, a przy tym jest bardzo męczący. Warto pamiętać, że każdy z nas odczuwa lęk, a jego doświadczenie jest czymś całkowicie normalnym. To trwanie w odczuwaniu lęku jest od nas zależne. Co zrobić więc, aby nie popaść w spiralę lęku i tak bardzo nie bać się porażki? Zapraszam na wystąpienie "BOJĘ SIĘ I ROBIĘ, czyli jak ogarnąć lęk przed porażką", które pokaże Ci, jak skutecznie stawić czoła własnym obawom i przekuć je w siłę do działania. W trakcie prelekcji dowiesz się, jak radzić sobie z paraliżującym lękiem przed porażką, dlaczego warto działać pomimo strachu oraz jak przekształcić negatywne emocje w motywację do osiągania sukcesów. To niepowtarzalna okazja, by poznać praktyczne i arcyciekawe narzędzia, które pomogą Ci odważniej realizować swoje cele, niezależnie od przeciwności losu i pomimo trudów podnosić się po trudnych wydarzeniach. O tym wszystkim opowiem Ci podczas mojego wystąpienia.
Przemek Staroń

przerwa
-

Fenomen „dzieci siejących bałagan” – od nieporządku w pokoju do porządku w głowie
-
Fenomen „dzieci siejących bałagan” – od nieporządku w pokoju do porządku w głowie
Istnieje grupa dzieci, do których wielokrotnie wypowiadamy polecenie, bez skutecznego rezultatu. Okazuje się, że powodem takiego funkcjonowania, u bardzo wielu młodych ludzi, nie jest krnąbrność, złośliwość, zachowania opozycyjno-buntownicze czy problem z poszanowanie autorytetu… Ale specyfika tworzenia się w mózgu schematów poznawczych i wykonawczych. Nieoczywistym sygnałem tej trudności, badanej przeze mnie przez ostatnich 10 lat, jest właśnie „sianie bałaganu”. Uczestnicy warsztatu: - zdobędą wiedzę kim są „dzieci siejące bałagan” i w jaki sposób przetwarzają one informacje docierające do nich w przekazach wychowawczych, - dowiedzą się w jaki sposób zdiagnozować ryzyko występowania tych trudności u dzieci w wieku przedszkolnym, - nabędą umiejętność tworzenia sytuacji wychowawczych i edukacyjnych sprzyjających budowaniu prawidłowych schematów poznawczych w dziecięcych umysłach, co bezpośrednio przeciwdziała niepowodzeniom edukacyjnym w późniejszych latach nauki szkolnej.
Agnieszka Gąstoł

przerwa
-

Błędy kształcą – podsumowanie i kontynuacja kampanii edukacyjnej 
-
Zapraszamy na fascynującą rozmowę z Patrycją Michalik, inicjatorką kampanii edukacyjnej "Błędy kształcą", prowadzoną przez Jarka Łojewskiego, założyciela Fundacji Dobra Porażka i pomysłodawcę kart Failowship Dam radę!. Pierwsza edycja innowacyjnej inicjatywy "Błędy kształcą", która zakończyła się w przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka 2024, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem w środowisku edukacyjnym. Jej celem było zmienienie podejścia do nauczania i uczenia się, promując ideę, że błędy są naturalną i cenną częścią procesu edukacji. Podczas rozmowy dowiemy się: Jakie były najważniejsze osiągnięcia pierwszej edycji kampanii? W jaki sposób kampania wpłynęła na podejście do błędów w polskich szkołach? Jakie są plany na przyszłość i co przyniesie druga edycja "Błędy kształcą"? Nie przegapcie tej inspirującej rozmowy o przyszłości edukacji w Polsce!
Patrycja Michalik

przerwa
-

Szkoła pełna kolorów! – czy jest w niej miejsce na porażkę?
-
Jakub Tylman

zakończenie
-