fbpx

Dzień Porażki

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE

do rozpoczęcia pozostało:

dni
godz.
min.
sek.

Anna Konarzewska

edukatorka, trenerka, mentorka, tutorka, aktywna zawodowo nauczycielka

Niestrudzona, stale dokształcająca się edukatorka, tutorka, polonistka i  doradczyni metodyczna w GODN. Kreatywna, pełna pasji i energii dyplomowana nauczycielka oraz wychowawczyni. 

Od 20 lat zakochana w zawodzie nauczycielki, który traktuje jako wyzwanie i przygodę. Stale poszukuje, zadając sobie Korczakowskie pytanie: „dlaczego?”, co pozwala jej odkrywać to, co jest esencją tego zawodu. 

Jest Ambasadorką Wiosny Edukacji oraz Fundacji „Kosmos dla dziewczynek”. Ekspertka Programu Projektor w zakresie relacji i szczęścia osobistego. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku 2021” oraz Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” w 2021 roku. Trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Korczaka.

Blogerka „Być nauczycielem…” – strony, za pomocą której inspiruje pedagogów na całym świecie- od Ameryki, przez Europę po Azję. W 2020 roku jej blog otrzymał wyróżnienie od TWINKL. Został wpisany na listę top blogów kulturowo-językowych w Europie. 

Autorka książek: „Być (nie)zwykłym wychowawcą” (2019) oraz „(Nie)zwykłych spotkań. Wokół godzin wychowawczych” (2022).  Dzieli się w nich pomysłami na edukację i (nie)zwykłe lekcje wychowawcze. Publikacje zostały opatrzone patronatem Polskiego i Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka. 

Wykładowczyni w Szkole Wyższej „Ateneum” w Gdańsku na kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem. 

Od 2023 roku redaktorka prowadząca czasopismo „Kreatywny Wychowawca”, które kompleksowo wspiera współczesnych wychowawców i ludzi pracujących z dziećmi oraz młodzieżą. 

Anna Konarzewska prowadzi liczne webinary, szkolenia, warsztaty dla nauczycieli, studentów oraz uczestniczy w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych edukacji i wychowaniu. Współpracuje z wieloma organizacjami, aby wspierać młodych ludzi oraz nauczycieli w codziennych wyzwaniach współczesnego świata.

Uczy przez zachwyt, prowokację, refleksję i działanie, łącząc w ten sposób dydaktykę języka polskiego z wychowaniem i przygotowaniem uczniów do życia. Lekcje, które prowadzi często odbywają się poza szkołą. Jej dialog z uczniami opiera się na pedagogice Janusza Korczaka. Poza nauczaniem, dzieli z uczniami swoje pasje teatralne. 

Poza tym dba o świadomość prawną młodego obywatela, tworząc projekt dla klas humanistycznych „Poznaj swoje prawa”. 

Rozwija zainteresowania młodzieży przez media i film, korzystając ze współpracy z Radiem Gdańsk oraz poprzez Projekt Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. 

Inspiruje uczniów, aby tworzyli i publikowali swoje teksty na blogu. 

Praca nauczycielki jest dla niej największym wyzwaniem, ale też niezwykłą przygodą.