Magdalena Dydyszko

Trenerka i edukatorka nie tylko nowych technologii i programowania, pasjonatka myślenia wizualnego

Pracownik administracji publicznej od 2013 roku.
W okresie 2014 – 2018 tworzyła i prowadziła ogólnopolskie kampanie edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym: Kolejowe ABC, Dzień Pasażera, Koduj z UKE, Klikam z głową.
Jest osobą, która przekracza granice i utarte schematy dotyczące osób z niepełnosprawnościami. W 2014 roku została półfinalistą ogólnopolskiego konkursu Człowiek bez barier.
Pomimo ograniczeń fizycznych angażuje się w liczne kampanie i akcje, przede wszystkim inspiruje, promuje oraz wspiera aktywności prowadzące do podnoszenia wiedzy oraz rozwoju umiejętności skutecznego wykorzystywania nowoczesnych technologii.
Wprawdzie ze względu na niepełnosprawność ruchową nie może uprawiać sportów i trenować, ale trenuje umysł. Uwielbia uczyć się, zdobywać wiedzę, doskonalić i rozwijać się intelektualnie.
Wierzy że poprzez spotkania z ludźmi może się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem a w zamian otrzymuje inspirujące historie, którymi inspiruje innych.
Mówi po polsku i w polskim języku migowym. Swoje doświadczenie z bycia osobą z niepełnosprawnością, przekuwa w umiejętność przekazywania wiedzy osobom o szczególnych potrzebach. Tym samym pokazuje i udowadnia, że uczyć się, rozwijać i zdobywać wiedzę może każdy.
Obecnie Koordynator ds Dostępności oraz pomysłodawca i współorganizator ogólnopolskiego projektu Sensorycznie i na serio, czyli warsztatów połączonych z hackathonem.
Oraz wolontaruszka w Fundacji Dobra Porażka.