Jarek Łojewski

Założyciel Fundacji Dobra Porażka,
menedżer IT, trener, porażkolog

Od czasu sprowadzenia do Trójmiasta spotkań FuckUp Nights i nieco późniejszego prowadzenia ich również w Warszawie jest rozpoznawany głównie jako “człowiek od fuckupów”. Łącznie w ciągu 2 lat zorganizował (i w dużej części) poprowadził 28 fuckupowych spotkań, gromadząć ponad 100 gości, którzy podzielili się historiami swoich porażek i wyniesioną z nich nauką.

Od 4 lat zajmuje się koncepcją pracy z porażką, wyciąganiem nauk z błędów i fakapów, poznawania tego zagadnienia nie tylko od strony praktycznej, ale również teoretycznej. Nauka z porażek (czyli porażkologia 🙂 ) jest dla niego elementem uczenia się przez doświadczenie – najcenniejszej, najbardziej skutecznej metody uczenia się, z której (w sposób często niezamierzony) mamy okazję bardzo regularnie i skutecznie korzystać.

Od stycznia 2018 prowadzi blog Dobraporazka.pl, na którym dzieli się doświadczeniami swoimi i cudzymi. Propaguje porażkologię również w prasie, występując na konferencjach czy prowadząc autorskie warsztaty („Dobra porażka”, „Porażkologia praktyczna”) poświęcone błędom, niepowodzeniom i porażkom jako źródłom praktycznego doświadczenia.

Poza tym od prawie 30 lat związany z branżą IT, w której miał okazje do uczenia się z konkretnych fuckupów m.in. biorąc udział w analizie i uruchamianiu ok. 700 projektów.

Fundator i prezes Fundacji Dobra Porażka.

Główny organizator Dnia Porażki.

Autor narzędzia „Failureship”, wspierającego naukę rozmawiania o błędach i porażkach.