Dominika Rossa

szefowa O4 Flow - coworkingu dedykowanego kobietom w w Olivia Business Centre w Gdańsku, przedsiębiorczyni i naukowczyni

Założycielka studia głosu i mowy Mystoria, w którym uczy jak mówić i przemawiać wyraźnie, bez stresu, czysto i melodyjnie. Podczas indywidualnych konsultacji wydobywa prawdziwy głos Klientów, dzięki któremu osiągają lepsze rezultaty w biznesie.
Od osiemnastu lat zajmuje się komunikacją interpersonalną i marketingową. Zrealizowała łącznie ponad 350 projektów marketingowych o łącznej wartości prawie 15 mln PLN, a w portoflio Klientów znalazły się zarówno międzynarodowe korporacje (m.in. Grupa L’Oreal, Toyota Motor Poland, Coty, Spectrum Brands), silne marki rodzime (Bank Pekao, Peako TFI, Runmageddon) jak i organizacje pozarządowe (WOŚP, WWF, Kwiat Kobiecości, Przylądek Nadziei).
Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu SWPS. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Psychologii Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W ramach pracy doktorskiej prowadzi badania nad narracjami w kontekście własnej skuteczności w osiąganiu celów. Bada style narracyjne kobiet i ich sposób komunikacji, a także efektywność, przedsiębiorczość i motywację. W obszarze jej zainteresowań pozostają także role społeczne i biznesowe kobiet (leadership, entrepreneurship, work-life balance), a także komunikacja w biznesie.
Swoje doświadczeniei wiedzę zdobywała również na rynku międzynarodowym, m.in. w S.H.A.P.E. – bazie sił zjednoczonych NATO w Belgii oraz w Wielkiej Brytanii, jako finalistka konkursu British Council i Ambasady Brytyjskiej Young Creative Entrepreneur. Zwyciężczyni konkursu Gdańsk Miastem Przedsiębiorczych 2019 w kategorii Przedsiębiorczość Wspierająca Markę Gdańska.
Jest współorganizatorką polskich obchodów Światowego Dnia Głosu oraz członkinią Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego. Wykłada psychologię przedsiębiorczości na USWPS w Warszawie oraz prowadzi zajęcia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi liczne warsztaty z zakresu komunikacji, wystąpień publicznych, zarządzania sobą w czasie i pracą w zespole. Prowadziła cykl webinarów „Kawa z rekruterem” oraz „Zostań w domu i poczuj flow” a obecnie „Kobiety w biznesie”.
Jest mentorką w międzynarodowych programach akceleracyjnych: Poland Prize/Space3ac i European Coworkings EOI i FairIT, regularnie doradza startupom, klientom biznesowym i indywidualnym.